Rekrutacja do służby w Policji

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rekrutacja do służby w Policji - ogłoszenie na 2020 rok

Uwaga! Dobór do służby w Policji, z zachowaniem reżimu sanitarnego, został w pełni wznowiony.

Złożenie dokumentów będzie możliwe po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu
w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu nr tel. 47 8612150, 47 8612151 lub 47 8612158 lub Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu nr tel. 47 8634209.

 

OGŁOSZENIE O  ROZPOCZĘCIU PROCEDURY KWALIFIKACYJNEJ DLA KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI NA TERENIE WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO NA ROK 2020.

Komendant Główny Policji określił minimalną liczbę osób planowanych do przyjęcia do służby w Policji w roku 2020 na poziomie 4 423 osób oraz ustalił przyjęcia do służby w nw. terminach:

27 luty 2020 r.     
21 kwietnia 2020 r. 
13 lipca 2020 r.          
16 września 2020 r.
5 listopada 2020 r. 
30 grudnia 2020 r.   
 

Liczba osób planowanych do przyjęcia do służby stanowić będzie odzwierciedlenie poziomu wakatów w garnizonie opolskim, według stanu na pierwszy dzień danego miesiąca.

W 2020 roku realizowane będą przyjęcia kandydatów do służby Policji w Komendach Powiatowych/Miejskiej Policji województwa opolskiego, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz w Samodzielnym  Pododdziale Prewencji Policji w Opolu.

Dokumenty należy składać w  Zespole  Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu w każdy poniedziałek od godz. 8.00-16.00, wtorek i czwartek w godz. 9.00-14.00, ul. Powolnego 3, p. 5, nr  telefonu 47 8612150, 47 8612151 lub 47 8612158.

oraz w Komendach Powiatowych Policji województwa opolskiego w komórkach kadrowych codziennie w godzinach urzędowania, w pozostałych godzinach dokumenty przyjmowane będą przez dyżurnego jednostki.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,  korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, a także dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

OSOBY ZAINTERESOWANE PEŁNIENIEM SŁUŻBY W POLICJI POWINNY ZŁOŻYĆ NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY: 

podanie o przyjęcie do służby w Policji,
wypełniony kwestionariusz osobowy część A i B dostępny do pobrania na stronie internetowej www.opolska.policja.gov.pl, ►pobierz
dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,  świadectwa pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu),
dowód osobisty do wglądu,
książeczka wojskowa z wpisem „przeniesiony do rezerwy” do wglądu.

PREFEROWANI BĘDĄ KANDYDACI DO SŁUŻBY W POLICJI POSIADAJĄCY:

wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne, a w szczególności o kierunku: prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne
wykształcenie wyższe licencjackie, inżynierskie
tytuł ratownika albo ratownika medycznego
uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych
uprawnienia ratownika wodnego, uprawnień w dziedzinie nurkowania wydanych przez licencjonowaną - organizację nurkową działającą na terenie Polski oraz uprawnień do prowadzenia łodzi motorowej
prawo jazdy kategorii „A” lub „C”

INFORMACJE DOTYCZĄCE PROCEDURY KWALIFIKACYJNEJ MOŻNA ZNALEŹĆ na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl)

oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu (www.opolska.policja.gov.pl)

Podstawę prawną procedury kwalifikacyjnej stanowi rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz. U. poz. 432 z 2012 r. z późn. zm.).

Tatuaż

Zgodnie z Zarządzeniem nr 7 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie regulaminu musztry w Policji (Dz. Urz. KGP poz. 18 z późn. zm.) umundurowanemu policjantowi w szczególności zabrania się eksponowania widocznego tatuażu.

WYCIĄG Z REGULAMINU MUSZTRY (Dz. Urz. KGP poz.18 z późn. zm.).

"Pkt 7 W przypadku, gdy wygląd umundurowanego policjanta nie spełnia w ocenie przełożonego wymogów określonych w regulaminie, przełożony wydaje policjantowi polecenie niezwłocznego dostosowania wyglądu do określonych wymogów, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach – nie dopuszcza go do służby lub odsuwa od jej pełnienia.

Pkt 8 Odmowa wykonania polecenia, o którym mowa w pkt 7, stanowi przewinienie dyscyplinarne i jest podstawą wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w rozumieniu przepisów o odpowiedzialności dyscyplinarnej policjantów.

Pkt 9 Przełożony może uwzględnić odstępstwo od zasad określonych w pkt 2 ppkt 1, 4, 6 regulaminu w przypadkach podyktowanych charakterem służby lub względami bezpieczeństwa".

Metryczka

Data publikacji : 09.06.2020
Data modyfikacji : 15.07.2020
Podmiot udostępniający informację:
Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Nakoneczna
Osoba modyfikująca informację:
Magdalena Nakoneczna
do góry